Lustro i ja. Czyli poczucie piękna szczególnie dla kobiet

Lustro i ja. Czyli piękno na co dzień - Magda Meyer BLOG, MagdaMeyer.pl

Kobiety i historia

Dlaczego szczególnie dla kobiet? Bo to kobiety często wiążą swoje poczucie wartości z wyglądem zewnętrznym. Mężczyźni częściej są oceniani i sami oceniają siebie raczej przez pryzmat osiągnięć, kobiety dla dobrego samopoczucia często przykładają dużą wagę do wyglądu.

Jednym z powodów zapewne jest to, że przez wieki tak były uuczone, że największym kapitałem kobiety jest wygląd. Szczęśliwie czasy się zmieniły i mamy o wiele więcej możliwości zaprezentowania się w życiu niż miały nasze prababki. Możemy zwracać uwagę na swój wygląd albo i nie, możemy chodzić w glanach albo w szpilkach, w polarze albo w mini, zupełnie jak chcemy. Nikt nam już nie narzuca obowiązkowej długości sukni ani rodzaju gorsetu. Każda z nas decyduje o tym jak i kiedy chce wyglądać.  I to jest fantastyczne! I zawdzięczamy to naszym prababkom, które pierwsze powiedziały: dość! Będę robić, to co chcę, jak chcę i kiedy chcę.

Nie zmienia to jednak faktu, że kobiety wciąż przywiązują znacznie większą wagę do wyglądu niż panowie. Może po prostu są większymi estetkami. I żeby już nie wchodzić póki co w tematy polityki, ewolucyjnej atrakcyjności płci, ani feminizmu, to przyjmijmy na potrzeby tego artykułu, że chodzi tu właśnie o nasze naturalne kobiece poczucie piękna. Chcemy być piękne, bo tak.

Być piękną

Jak być piękną?

Jest jeden sposób – czuć się piękną.

Ludzie odbierają Cię tak, jak sama odbierasz siebie. Otoczenie naturalnie wierzy w to co Ty sama o sobie myślisz. Przecież to Ty najlepiej siebie znasz, jeśli więc uważasz, że jakaś jesteś, to widocznie taka jesteś. Dlaczego właściwie ktoś miałby uważać na Twój temat coś, z czym Ty sama się nie zgadzasz? A jeśli nawet kiedyś spróbowałby uważać inaczej, to swoim zachowaniem i głębokim przekonaniem, że się myli, szybko przekonasz go, że rzeczywiście się myli.

Bo pamiętaj, że ludzie zawsze oprą swoją ocenę Ciebie przede wszystkim na tym co TY SAMA o sobie myślisz! A to co myślisz, to zawsze widać, słychać i czuć.

Zapewne znasz osoby, o może niezbyt klasycznej urodzie, może nawet nie specjalnie pełne wdzięku, ani nadmiernie mądre, które są uważane za atrakcyjne? Jak myślisz dlaczego? Właśnie dlatego, że one wierzą, że takie są.

Zacznij więc czuć się piękna, a otoczenie zacznie uważać tak samo.

A jak zacząć się czuć piękną?

Czuć się piękną

Po pierwsze przestań się porównywać. Zarówno z tymi, których znasz na żywo, jak i ze zdjęciami z netu i kolorowych magazynów. Perfekcyjny makijaż i wujek Photo Shop, naprawdę czynią cuda. Równie dobrze mogłabyś się porównywać z postaciami z kreskówek, po co?

Oczywiście są piękne kobiety, o naturalnej urodzie. I można im oczywiście tego pozazdrościć. Ale ważne aby pozazdrościć nie dłużej niż przez chwilę. Są jakie są. Ty jesteś jaka jesteś, gusta również są różne, a różnorodność wzbogaca. Doceń po prostu to, że TY jesteś wyjątkowa – drugiej takiej nie ma.

A potem stań przed lustrem i zapomnij o marudzeniu typu – to nie takie, tamto też nie takie, a to bym chciała inne itp., tylko zamiast tego wybierz 3 rzeczy, które Ci się w sobie naprawdę podobają. Każdy takie ma. Może masz ładne oczy, może sylwetkę, a może piękne włosy. I jak już będziesz wiedziała, co Ci się samej w sobie podoba, to dalej właśnie na tym koncentruj swoja uwagę.

I jeśli kiedyś będziesz chciała się dobrze zaprezentować, to nie myśli o tym jak ukryć „wady”, ale myśl o tym jak wyeksponować właśnie te 3 Twoje wyjątkowe i atrakcyjne cechy. I biorąc to pod uwagę ubierz się czy umaluj. Resztą nie zawracaj sobie głowy. Reszta sama zniknie w tle, przestanie być zauważalna. Bo najbardziej widoczne jest będzie to na co Ty sama będziesz zwracała uwagę. Im więc bardziej koncentrujesz się na tym co Ci się w sobie podoba, tym lepiej będziesz wyglądać, bo inni też zaczną zwracać na to właśnie uwagę.

Bo piękno…

Bo piękno, które wszyscy widzą, to przede wszystkim sposób w jaki sama na siebie patrzysz.

Lustro i ja. Czyli piękno na co dzień - Magda Meyer BLOG, MagdaMeyer.pl

O programie Magda Meyer

Coach, manager, trener biznesu, pasjonatka rozwoju osobistego i miłośniczka pisania :)

A co Ty o tym myślisz?