Koło życia i czas

Koło życia i czas - Artykuł - Magda Meyer BLOG, MagdaMeyer.pl

Czas

Nasze życie, to czas, to ograniczona ilość czasu. Rok ma 365 dni, a każdy dzień tylko 24 godziny. To daje jedynie 8760 godzin na rok. 1/3 czasu przesypiany. Pozostaje nam więc tylko 5840 świadomych godzin każdego roku. I przez te 5840 godzin tworzymy swoje życie.

Jest wiele rzeczy jakie moglibyśmy wtedy zrobić. Jest wiele rzeczy jakie musimy zrobić. Wiele innych robimy, choć nie bardzo wiemy po co właściwie i dlaczego.

Nawet jeśli przyspieszymy i będziemy robić więcej i szybciej, to i tak nie możemy zrobić wszystkiego. Zawsze to jest wybór. Cały czas decydujemy o tym co i kiedy zrobimy, ile czasu na to poświęcimy. Ale bardzo rzadko staramy się popatrzeć na te nasze wybory z boku. A może czasem warto.

Bo czas, to nasz stan posiadania, tak samo jak wszystko inne co mamy do dyspozycji. Ale to jest jedyne dobro, którego nie możemy odrobić ani zaoszczędzić. Nie możemy go odłożyć na później ani sobie przechować. Każda chwila bezpowrotnie mija, na to na co postanowiliśmy ją poświęcić. I już drugiego wyboru, na tę samą chwilę, nie będzie.

I jeśli chcesz spróbować popatrzeć na własny czas w kole życia, to zapraszam do ćwiczenia.

Koło życia 

Koło życia - Artykuł -Magda Walczak BLOG

Jeśli chcesz przyjrzeć się temu jak wygląda Twoje życie w czasie, to weź kilka kolorowych pisaków i kartkę papieru. Na kartce narysuj dwa okręgi, mogą być umieszczone jeden wewnątrz drugiego.

Wewnętrzny okrąg, to WARTOŚCI. To co w życiu uważasz za ważne, to na czym Ci zależy. Wpisz w ten okrąg to, co jest dla Ciebie ważne, zaznaczając każdą ze spraw innym kolorem. Całe koło to 100%. Każdej sprawie przypisz taką część koła, na ile uważasz ją w swoim życiu za ważną.

A teraz, drugie koło, zewnętrzne. Ono odzwierciedla to, na co rzeczywiście poświęcasz swój czas. Całe koło to 100% Twojego czasu. I teraz zaznacz na nim kolorami, ile procent Twojego czasu naprawdę poświęcasz na każdą z tych spraw.

I wyciągnij wnioski.

Tu nie ma dobrych odpowiedzi, ważne aby były Twoje i abyś od czasu do czasu porównał dla samego siebie te dwie wartości.

Koło życia i czas - Artykuł - Magda Meyer BLOG, MagdaMeyer.pl

O programie Magda Meyer

Coach, manager, trener biznesu, pasjonatka rozwoju osobistego i miłośniczka pisania :)

A co Ty o tym myślisz?