Być kowalem własnego losu

Być kowalem własnego losu. Los - Magda Meyer BLOG, www.MagdaMeyer.pl

Zasłyszane

Siedzi człowiek w tramwaju i myśli:

– Życie mam do kitu. Związek mi się nie układa, szef jest okropny, a pieniędzy ciągle brakuje.

Obok stoi Anioł Stróż i pilnie notuje:

– Dziwne te życzenia – pomyślał Anioł, odkładając pióro i krzywiąc się odrobinę – No, ale cóż, przecież i tak muszę je spełnić.

I spełnia.

Los

Bo nie masz wrażenia, że to o czym myślisz zwielokrotnia się w Twoim życiu? Jeżeli szef jest do kitu, to im bardziej o tym myślisz, tym bardziej do kitu się staje. Jeżeli pieniędzy nie ma, to nie ma ich wciąż i wciąż i coraz bardziej.

Jeżeli zaś jesteś zakochana i świat wydaje Ci się piękny i kolorowy, tak jakby cały był dla Ciebie, to nagle znikąd pojawia się też ciekawa propozycja pracy, szef sam proponuje Ci podwyżkę, a występ, w którym bierzesz udział kończy się potrójną owacją.

Bo często spotyka nas dokładnie to czego oczekujemy.

Oczekiwania

To może warto zacząć oczekiwać tego co dobre. Pomyśleć czego byś chciała i wyobrazić sobie, że to właśnie masz. Bo to znakomicie poprawi Twoje samopoczucie i może nawet w efekcie się spełni.

Oczywiście można również wyobrazić sobie, że tego czego chcesz, nie masz i nigdy mieć nie będziesz. I dokładnie tak robi większość ludzi, tylko po co?

Dlatego, że to jest bardziej realne? Nie jest. Jest tak samo realne, jak wersja optymistyczna z punktu wyżej. Może się wydarzyć lub nie, nigdy nie wiesz do końca co będzie, po co więc z góry zakładać porażkę?

Do tego na świecie dzieją się rzeczy niespodziewane, które czasem nazywamy wręcz cudem. Ale cuda dzieją się tylko tym, którzy są w stanie w nie uwierzyć. To dlaczego nie spróbować wierzyć, że właśnie Tobie wydarzy się coś dobrego i uda Ci się to co planujesz?

Droga do celu

A warto, bo pomijając nawet cuda, których Tobie i Sobie życzę, tylko Ci, którzy wierzą, że czekają na nich sukcesy, mają siłę i determinację, aby starać się je osiągać pomimo przeszkód, które zawsze są. I mają też wolę, aby włożyć pracę, konieczną, aby osiągnąć cel. Bo tylko wtedy, gdy czują, że sukces jest możliwy, będą wierzyć, że jest to warte ich wysiłku. I przed takimi ludźmi otwierają się wszystkie drzwi,  bo ich entuzjazm wzbudza sympatię i chęć pomocy. I tylko oni uczą się na błędach, zamiast załamywać się, podnoszą, otrzepują i idą dalej. Bo ciągle wierzą, że mogą dojść, tam dokąd idą. I dzięki temu  dochodzą.

Ich zapał i wiara w sukces przyciąga podobnych do nich ludzi i sprzyjające okoliczności. Przyciągają to w co wierzą, a wierzą, że to czego chcą jest możliwe. A ich energia i zapał do działania, wynika z wiary w powodzenie.

Bo bez wiary, nie ma sił do działania.

Siła

Chcesz mieć tę siłę? To wyobraź sobie swój cel. I wyobraź sobie, że go osiągnęłaś. I jak wtedy będzie? Nie żałuj sobie. Nie ograniczaj się. Niech to będzie stan idealny. Zobacz go dokładnie, poczuj. I tę wizję powtarzaj, najlepiej regularnie, chociażby dla przyjemności.

I zobaczysz, że da Ci to więcej energii do działania niż cała tona batoników energetycznych 🙂

A może nawet zdarzy się cud i…

PS

To metoda zupełnie bezkosztowa i nietucząca 🙂 Całkowicie bezpiecznie można spróbować.

Być kowalem własnego losu - los, Magda Meyer BLOG, www.MagdaMeyer.pl

O programie Magda Meyer

Coach, manager, trener biznesu, pasjonatka rozwoju osobistego i miłośniczka pisania :)

A co Ty o tym myślisz?